Důležité informace- COVID-19 (koronavirus)

10 základních zásad

které lékárníci doporučují dodržovat v období zvýšeného výskytu RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

1 Často a důkladně si myjte ruce mýdlem. Pokud si nemůžete ruce umýt, použijte účinný dezinfekční gel. S výběrem vám poradí lékárník.

2 Pravidelně otírejte dezinfekčními ubrousky také vlastní předměty, kterých se často dotýkáte – mobilní telefon, tablet, notebook, klávesnici aj.

3 Kašlejte a kýchejte do rukávu, šály nebo kapesníku, ne do ruky.

4 Používejte jednorázové kapesníky a po použití je vyhoďte.

5 Snažte se vyhýbat velkým kolektivům.

6 Bezpečný odstup ve společnosti jsou asi 2 metry.

7 Zůstaňte doma, pokud se necítíte dobře.

8 Pokud to nevyžaduje váš zdravotní stav, odložte plánovanou návštěvu lékaře. Eliminujete tak kontakt s nemocnými pacienty v čekárně.

9 Zdravého jedince rouška před infekcí koronavirem neochrání, k tomu je nutný respirátor s třídou FFP3. Roušky jsou vhodné pro nemocné a nakažené, aby infekci dále nešířili.

10 Nepropadejte zbytečné panice a dodržujte základní hygienická pravidla. V případě nejasností se poraďte s vaším lékárníkem.

Nové fotografie

Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

Aktuální jídelníček najdete zde