logotyp

Archiv články

Únor

Únor

V masopustním čase se i v naší školce konal karneval. Děti se na něj těšily, už několik dní předem prozrazovaly, jaké masky si přinesou. Celé dopoledne si užívaly v kostýmech, zatančily si a užily si společných her a soutěží. Na barevné balónky si nakreslily vtipné obličeje a tato „strašidýlka“ si odpoledne odnesly domů.


Jedno dopoledne nás navštívil vedoucí teraristického kroužku z DDM v Krupce pan Michal Havránek, který dětem přiblížil svět plazů svým vyprávěním a ukázkami živých zvířat. Děti tak měly možnost na vlastní oči vidět želvy, hady a agamu vousatou. Dozvěděly se také o možnosti navštěvovat jiné kroužky v DDM v Krupce.

V polovině března děti potěšil svým vystoupením kouzelník. Předváděl dětem kouzla, se kterými mu samy děti pomáhaly a byly tak šikovné, že se kouzlení s hůlkou, s barvičkami, s obrázky a s dalšími pomůckami vždy povedlo a děti měly radost, že se do kouzlení zapojily. Na rozloučenou kouzelník „vyčaroval“ z barevných balónků zvířátka pro každého domů. 

BŘEZEN / DUBEN

BŘEZEN / DUBEN

Pro budoucí prvňáčky se přiblížil čas zápisu do základních škol. Proto jsme využili možnost navštívit s nimi 1. třídu v ZŠ v Dubí. Děti se zapojily do vyučování, pracovaly u interaktivní tabule v hodině matematiky, hrály si se současnými prvňáky pohádku O veliké řepě. Dle reakcí dětí se jim ve škole líbilo a už nyní se do ní těší.

Začátkem dubna jsme si užili velikonočních svátků. Pro děti byla připravena hra „Cesta za velikonočním vajíčkem“ – v přírodě měly děti ukrytých několik částí papírové kraslice, které společně hledaly a sestavily. Po splnění úkolu dostaly děti velikonoční balíček a medaili.

V čase jarních svátků jsme také navštívili babičky a dědečky v Domově pro seniory v Dubí. Děti jim zazpívaly oblíbené písně s jarní tématikou, které si i senioři s nimi rádi zazpívali. Babičky a dědečkové nám na oplátku ukázali, jak se v rámci svých možností věnují pohybovým aktivitám – zacvičili za doprovodu lidové písně. Dopolední setkání se vydařilo a my se těšíme na další návštěvu.

Děti, které již brzy nastoupí do ZŠ, byly pozvány do Knihovny v Dubí. Paní knihovnice jim ukázala prostředí dětského oddělení, promluvila o knihách, o zacházení s nimi a také dětem přečetla ukázky ze dvou knih. Děti pak měly možnost si knihy prohlížet a vzájemně si o nich povídat. Paní knihovnice také dětem nabídla, že se mohou do knihovny spolu s rodiči přihlásit a krásné knížky si půjčovat domů.  

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Mstišov
Školní 39, 417 03, Dubí 3 – Mstišov

Tel: 417 538 045
e-mail: ms-mstisov@volny.cz

ID schránky: kg3ku7s

zřizovatel: Město Dubí
https://www.facebook.com/
Domů

Created by © 2020 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign