logotyp

Co se u nás událo

DUBEN/ KVĚTEN

DUBEN/ KVĚTEN

 Nevšední zvířata chovaná doma

Koncem dubna se n MŠ uskutečnil pořad, kde měly děti možnost poznat netradiční druhy zvířat, která mohou být chována v domácím prostředí. Děti viděly opičku, holoubky diamantové, křepelky. Velkou radost jim udělala ukázka vycvičených malých čivav, které děti přeskakovaly, podlézaly a hrály si s nimi.

Odpady

22. dubna je celosvětově připomínán Den Země, který je zaměřován zejména na ochranu životního prostředí. V našem TVP je tomuto tématu každoročně věnován také celý týden, jehož součástí byl letos výukový program Ekologického centra Most nazvaný „O odpadech s nejmenšími“. Děti byly zapojeny do hry s barevnými kontejnery a navíc si samy vyrobily svojí malou popelnici, na kterou použily odpadový materiál.

Besip

Začátkem května nás již podruhé v tomto školním roce navštívil příslušník Městské policie Dubí, tentokrát s programem BESIP. Toto povídání souvisí také s novým projektem MŠ „Dopravní výchova v MŠ aneb děti v dopravě“ (viz. záložka Decathlon). Následovat budou 2 návštěvy dopravního hřiště v Teplicích, kde si děti nabyté poznatky vyzkouší přímo v praxi.

Májka

Začátkem května se v rámci tradičních májových oslav konala ve Mstišově akce „Staročeské máje“, kterou pořádalo město Dubí. Slavnosti se zúčastnily také děti z naší MŠ – holčičky zde  zatancovaly svůj tanec se stuhami a všechny děti vystoupily s pásmem dětských a jarních písní.

Domov seniorů Na Výšině v Dubí

Druhým letošním setkáním se seniory byla tentokrát návštěva Domova pro seniory v Dubí Na Výšině. Také zde děti předvedly svůj taneček se stuhami a soubor písní. Byli jsme velmi rádi, že se setkání uskutečnilo, neboť jsme seniory chtěli navštívit již před Vánocemi, ale vysoká nemocnost dětí nám v tom zabránila.

Nehlaď toho psa

Centrum pro výcvik psů připravilo pro děti program „Nehlaď toho psa!“, jehož cílem je naučit děti správně zacházet se psem, správně přistupovat k cizím psům. Prakticky si děti mohly vyzkoušet hlazení představené border kolie, odměňování pejska pamlsky za správné chování, viděly výsledky dlouhodobého výcviku kolie majitelkou.

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Mstišov
Školní 39, 417 03, Dubí 3 – Mstišov

Tel: 417 538 045
e-mail: ms-mstisov@volny.cz

ID schránky: kg3ku7s

zřizovatel: Město Dubí
https://www.facebook.com/
Domů

Created by © 2020 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign